pl en

Referencje

„Will To Change“ najlepiej oddaje naturę Agnieszki Wolańskiej i jej wręcz naturalny talent do dostrzegania potrzeby zmiany, umiejętności jej projektowania, a następnie niezwykle skutecznego przeprowadzenia. Miałem przyjemność pracować z Agnieszką najpierw jako Prezes Opoczno S.A., a następnie w latach 2007-2014 jako Prezes Netia S.A. i w obydwu firmach wspólnie dokonywaliśmy bardzo istotnych zmian kultur organizacyjnych, zasad zarządzania, struktur i procesów. Rola Agnieszki jako dyrektora HR, ale i co może ważniejsze prawdziwego partnera biznesowego i doradcy, była w tych zmianach kluczowa. Zdolność do zdecydowanego i twardego działania przy jednoczesnej trosce o ludzi, ich rozwój i obiektywizm oceny są bardzo trudne do połączenia, ale Agnieszce zawsze udaje się to osiągać. Agnieszka Wolańska może być prawdziwym gwarantem skutecznie prowadzonej zmiany.

Mirosław Godlewski
Prezes Zarządu / Netia S.A. 2007-2014

Sukces Netii w pozyskiwaniu i integrowaniu ponad 50 organizacji nie byłby możliwy bez ponadprzeciętnych umiejętności Agnieszki Wolańskiej w zakresie twardego i miękkiego HR. Większość M&A na świecie kończy się niepowodzeniem, ponieważ nie uwzględniają w procesie miękkich umiejętności HR, które pomagają pracownikom w obu firmach odnaleźć się w nowej rzeczywistości, połączonego przedsiębiorstwa. Agnieszka była w stanie stworzyć system, który pozwolił nam zminimalizować negatywne skutki dużych przejęć oraz zmotywować wszystkich do dostarczania więcej synergii niż z początku zakładano. To tylko jeden z przykładów dlaczego Agnieszka jest świetnym wyborem kiedy zbliżają się wielkie zmiany.

Tom Ruhan
Członek Zarządu / Netia S.A. 2003-2014

Agnieszka Wolańska jest menadżerem o szerokich kompetencjach. Z jednej strony świetna znajomość HR z drugiej niezmiernie blisko biznesu. Jest prawdziwym liderem zmian. Jeśli widziała, że jakiś obszar nie działa efektywnie, wywierała bezpośredni wpływ na zarządzającego i podejmowała działania we własnym obszarze w celu poprawy sytuacji. Dzięki otwartości oraz wysokim kompetencjom Agnieszki, w ciągu zaledwie 45 dni po moim przyjściu do organizacji, przeprowadziłem reorganizację obszaru komercyjnego odchodząc od układu funkcyjnego i tworząc BU. Tak sprawnego procesu od decyzji do zmiany, z nowym liderem, z ludźmi, którzy się znali, ale wcześniej ze sobą nie pracowali, nigdzie wcześniej nie widziałem. Agnieszka ma swoje zdanie, broni go, ale jednocześnie nie zamyka się na dialog i inne podejście. Taka postawa przynosi korzyści obu stronom. Gratuluję i zazdroszczę tym menedżerom, którzy będą mieli szanse na współpracę z Agnieszką.

Tomasz Szopa
Członek Zarządu,Dyrektor Generalny BU Klientów indywidualnych / Netia S.A.