pl en

Publikacje

Kolekcjonerzy dyplomów

1 Lipca 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 07/2015

Kiedy pracownik jest gotowy do nauki i zmiany? Czy dorośli ludzie podejmują studia MBA lub inne kursy po to, aby zdobyć świadectwo czy też prawdziwą wiedzę? Czy za certyfikatami stoją prawdziwe kompetencje? Skąd biorą się kolekcjonerzy dyplomów?

czytaj więcej »

Yin i Yang

4 Maja 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 05/2015

Marzec. W organizacji trwały prace nad nową strategią. To był ostatni moment dla firmy, aby zmienić sposób działania, odwrócić trendy, zacząć rosnąć i budować wartość dla akcjonariuszy.

czytaj więcej »

Zaczynać z wizją końca

1 Kwietnia 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 04/2015

W Polsce nadal niewiele jest firm, w których HR jest zapraszany do rozmów na temat strategii biznesowej. Gdy jednak tak się już zdarzy, to czy jesteśmy gotowi, aby w pełni sprostać zadaniu? Co powinien wiedzieć HR, aby być pełnoprawnym uczestnikiem dyskusji?

czytaj więcej »

Zdolność do dostarczania strategii organizacyjnych

2 Marca 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 03/2015

W styczniu 2015 r. występowałam na konferencjach EBDAYS we Wrocławiu i w Poznaniu z prezentacją: „Jak skutecznie zintegrować strategię HR ze strategią biznesową?” Na koniec jednej z konferencji padło z sali pytanie: Co zrobić, gdy nie ma strategii biznesowej?

czytaj więcej »

Planowanie strategiczne jest konieczne

2 Lutego 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 02/2015

Ostatnio odbyłam ciekawe spotkanie z prezesem jednej z międzynarodowych organizacji. Mam ogromny problem z HR. Powiedział. W firmie są wdrożone procesy oceny, systemy bonusowe, ale funkcjonują one w zupełnym oderwaniu od biznesu.

czytaj więcej »