pl en

Publikacje

Turkusowe marzenie?

23 Kwietnia 2018

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 04/2018

Koncept turkusowej organizacji w polskich realiach może wydawać się wielu osobom utopijny.

Coraz częściej słyszymy jednak, że firmy podejmują wyzwanie wdrożenia turkusowej organizacji. Na jakie przeszkody może się natknąć entuzjasta turkusu? 

czytaj więcej »

Czy tradycyjne systemy motywacyjne mają przyszłość?

2 Listopada 2015

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 11/2015

W jaki sposób angażować pracowników, aby chciało im się chcieć? Czy dotychczas stosowane formy wynagradzania i doceniania wysiłków kadry sprawdzają się w dzisiejszych realiach? Dokąd powinniśmy w tym obszarze zmierzać?

czytaj więcej »

Rozwój zamiast kariery

1 Października 2015

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 10/2015

Słowo kariera od zawsze budzi we mnie mieszane uczucia. Dla przeciętnego pracownika pojęcie „ścieżka kariery” wiąże się z oczekiwaniem, że firma wytyczy mu konkretna drogę awansu. W mojej pracy wielokrotnie spotykałam się z osobami, które oczekiwały precyzyjnej informacji o tym, jakie stanowisko obejmą za dwa lata.

czytaj więcej »

Nowe oblicze HR

1 Września 2015

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 09/2015

Dzięki pracy konsultanta miałam okazję poznać wiele osób i wziąć udział w ciekawych spotkaniach. Z nich to zaczął się wyłaniać prawdziwy obraz HR w naszym kraju. Jaka jest zatem kondycja HR w Polsce?

czytaj więcej »

Wdrożenie, wprowadzenie, adaptacja, czyli…?

1 Sierpnia 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 08/2015

Wielu menedżerów narzeka w dzisiejszych czasach na nowe pokolenie pracowników. Zarzuca się mu brak zaangażowania, przesadną dbałość o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, niechęć do poświęcenia się pracy itp. Wielu skarży się na to, że trudno pozyskać dobrych kandydatów na rynku. Co jednak robią organizacje, gdy już zatrudniąmłodego człowieka?

czytaj więcej »