pl en

Publikacje

Yin i Yang

4 Maja 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 05/2015

Marzec. W organizacji trwały prace nad nową strategią. To był ostatni moment dla firmy, aby zmienić sposób działania, odwrócić trendy, zacząć rosnąć i budować wartość dla akcjonariuszy.

czytaj więcej »

Zaczynać z wizją końca

1 Kwietnia 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 04/2015

W Polsce nadal niewiele jest firm, w których HR jest zapraszany do rozmów na temat strategii biznesowej. Gdy jednak tak się już zdarzy, to czy jesteśmy gotowi, aby w pełni sprostać zadaniu? Co powinien wiedzieć HR, aby być pełnoprawnym uczestnikiem dyskusji?

czytaj więcej »

Zdolność do dostarczania strategii organizacyjnych

2 Marca 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 03/2015

W styczniu 2015 r. występowałam na konferencjach EBDAYS we Wrocławiu i w Poznaniu z prezentacją: „Jak skutecznie zintegrować strategię HR ze strategią biznesową?” Na koniec jednej z konferencji padło z sali pytanie: Co zrobić, gdy nie ma strategii biznesowej?

czytaj więcej »

Planowanie strategiczne jest konieczne

2 Lutego 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 02/2015

Ostatnio odbyłam ciekawe spotkanie z prezesem jednej z międzynarodowych organizacji. Mam ogromny problem z HR. Powiedział. W firmie są wdrożone procesy oceny, systemy bonusowe, ale funkcjonują one w zupełnym oderwaniu od biznesu.

czytaj więcej »

Związek między OD i HR

2 Stycznia 2015

Artykuł opublikowany w VADEMECUM PRACODAWCY 2015

Organisation development może pomóc praktykom HR pójść dalej, zrozumieć szerszy kontekst działania organizacji, a dzięki temu rozwinąć pracowników, zespoły, firmę. Jak rozwój organizacji postrzegany jest z perspektywy doświadczonego dyrektora HR?

czytaj więcej »