pl en

Publikacje

Czy tradycyjne systemy motywacyjne mają przyszłość?

2 Listopada 2015

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 11/2015

W jaki sposób angażować pracowników, aby chciało im się chcieć? Czy dotychczas stosowane formy wynagradzania i doceniania wysiłków kadry sprawdzają się w dzisiejszych realiach? Dokąd powinniśmy w tym obszarze zmierzać?

czytaj więcej »

Rozwój zamiast kariery

1 Października 2015

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 10/2015

Słowo kariera od zawsze budzi we mnie mieszane uczucia. Dla przeciętnego pracownika pojęcie „ścieżka kariery” wiąże się z oczekiwaniem, że firma wytyczy mu konkretna drogę awansu. W mojej pracy wielokrotnie spotykałam się z osobami, które oczekiwały precyzyjnej informacji o tym, jakie stanowisko obejmą za dwa lata.

czytaj więcej »

Nowe oblicze HR

1 Września 2015

Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 09/2015

Dzięki pracy konsultanta miałam okazję poznać wiele osób i wziąć udział w ciekawych spotkaniach. Z nich to zaczął się wyłaniać prawdziwy obraz HR w naszym kraju. Jaka jest zatem kondycja HR w Polsce?

czytaj więcej »

Wdrożenie, wprowadzenie, adaptacja, czyli…?

1 Sierpnia 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 08/2015

Wielu menedżerów narzeka w dzisiejszych czasach na nowe pokolenie pracowników. Zarzuca się mu brak zaangażowania, przesadną dbałość o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, niechęć do poświęcenia się pracy itp. Wielu skarży się na to, że trudno pozyskać dobrych kandydatów na rynku. Co jednak robią organizacje, gdy już zatrudniąmłodego człowieka?

czytaj więcej »

Kolekcjonerzy dyplomów

1 Lipca 2015

 Artykuł opublikowany w miesięczniku "PersonelPLUS" nr 07/2015

Kiedy pracownik jest gotowy do nauki i zmiany? Czy dorośli ludzie podejmują studia MBA lub inne kursy po to, aby zdobyć świadectwo czy też prawdziwą wiedzę? Czy za certyfikatami stoją prawdziwe kompetencje? Skąd biorą się kolekcjonerzy dyplomów?

czytaj więcej »